Today - بهمن ۱۱, ۱۴۰۱
مبتکر روشهای نوین CM در ایران

معرفی البرزتدبیر کاران

شرکت فنی و مهندسی البرزتدبیرکاران بعنوان مبتکر فن آوریOil Analysis Condition Monitoring در کشور، فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف ترویج و توسعه فن آوری های نوین نگهداری و تعمیر آغاز نموده است. این شرکت طی بیست و هشت سال گذشته خدمات خود را از طریق معرفی و ایجاد سیستم های CM به صنایع مهم کشور ارائه نموده است. در همین ارتباط، علاوه بر تجهیز و راه اندازی یکی از جامعترین آزمایشگاه های CM منطقه و جهان و ایجاد اولین واحد تحقیقات CM کشور، برنامه های نرم افزاری مختلفی توسط این شرکت در زمینة نگهداری و تعمیرات طراحی و در صنایع مختلف پیاده سازی شده است. در حال حاضر خدمات آنالیز روغن این شرکت به صنایع مختلف در اقصی نقاط کشور ارائه می گردد. طی این مدت ارائه دانش فنی CM از طریق دوره های متعدد کوتاه مدت، یکی از مهمترین فعالیت های البرزتدبیرکاران بوده است.
شرکت البرز تدبیرکاران افتخار دارد که طی سال های اخیر، تحول محسوسی را در نگرش و روش های نگهداری و تعمیرات ماشین آلات و تجهیزات مکانیکی و ترانسفورماتورها در صنعت کشور ایجاد نموده و روش های مهندسی نگهداری و تعمیر به تدریج جایگزین روش های سنتی می شود. بر اساس گزارش های موجود کلیه سازمان ها و شرکت های طرف قرارداد این شرکت، از منافع فنی / مدیریتی و اقتصادی این فن آوری استفاده می نمایند و از این رهگذر در سطح ملی، علاوه بر افزایش قابلیت اطمینان، صرفه جویی های غیر قابل تصور اقتصادی حاصل شده است.
مهمترین محورهای فعالیت البرزتدبیرکاران :

– معرفی و بومی سازی فن آوری مراقبت وضعیت درایران ( Machinery Condition Monitoring)
– ایجاد سیستم و بکار گیری برنامه های مراقبت وضعیت (CM) در صنایع مختلف
– انجام تحقیقات CM و ارائه مشاوره تحلیل و ارزیابی های CM
– ارائه خدمات آزمایشگاهی آنالیز روغن ( Oil Analysis Services ) تجهيزات مكانيكي و ترانسفورماتورها
– طراحی و تهیه نرم افزارهای تخصصي CM و نگهداری و تعمیرات برای صنایع مختلف
– ساخت تجهیزات آزمایشگاهی

مجوزهاي اخذ شده از مراجع ذيصلاح

• پروانه تأسيس واحد تحقيقات صنعتي در زمينه مراقبت و ضعيت ماشين آلات صنعتي از وزارت صنايع و معادن
• تائيد صلاحيت آزمايشگاه توسط موسسه استاندارد و تحقيقاتي صنعتي ايران به شماره ۶۸۳
• عضو انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن
• گواهی تایید سیستم مدیریت کیفیت مبتنی بر استاندارد ISO 9001:2000
• گواهي تائيد صلاحيت آزمايشگاه بر اساس استاندارد۱۷۰۲۵ ۲۰۰۵ IEC/ISO
• پروانه فني و مهندسي در زمينه صنايع ماشين سازي و تجهيزات
• آزمايشگاه همكار (اكرديته Accredit) موسسه استاندارد

همكاري هاي مشترك

• كنسرسيوم منا: شركت البرزتدبيركارن در قالب كنسرسيوم منا متشكل از سه عضو مركز تحقيقات لجستيكي دانشگاه امام حسين (ع) و شركت نظم آفرين، در زمينه طراحي و توليد سيستم هاي جامع مكانيزه نگهداري و تعميرات (Computerized Maintenance Management System (CMMS فعاليت گسترده اي دارد.
• همكار و مورد تأييد مركز خدمات ترايبولوژي سوانزي انگلستان
• همكار و مورد تأييد مركز مراقبت وضعيت ماشين آلات Mecoil ايتاليا

برنامه های نرم افزارطراحي شده

۱- تدبيرI : برنامه نرم افزار اختصاصي CM با قابليت ذخيره سازي نتايج آزمايشات هر دستگاه و تهيه گزارش نتايج آزمايش ها و قابليت رسم نمودار روند فرسايش براي هر عنصر به منظور دسترسي آن به سوابق و اطلاعات موجود در هر زمان و هم چنين تهيه انواع گزارشات مورد نياز مديران فني (به شماره ثبت ۱۰۰۳۶۹ با نام تدبير I).
این نرم افزار همچنین قابلیت ارزیابی کیفیت رو غن و تحلیل نتایج گازکروماتوگرافی بر روی نمونه روغن ترانسفورماتورها را براساس استانداردهای IEC و IEEE داراست.
۲- تدبير II : برنامه نرم افزار اختصاصي CM با قابليت هاي برنامه تدبير I ولي براي مشتركين و كاربران CM (‌به شماره ثبت ۱۰۰۳۷۸ با نام تدبير II )
۳- البرز تدبير:‌ برنامه نرم افزار اختصاصي Integrated Maintenance System سيستم نگهداري و تعميرات جامع ( IMS) (ثبت شده به شماره ۱۰۰۹۹۳ با نام البرزتدبير)
۴- تدبير گستر: برنامه آناليز روغن و ذرات فرسايشي تحت وب (ثبت شده به شماره ۱۰۰۹۹۴ با نام تدبير گستر)
۵-كنسرسيوم منا: طراحي و پياده سازي سيستم هاي مكانيزه نگهداري و تعميرات(CMMS) Computerized Maintenance Management System براي كليه پالايشگاه هاي نفت كشور در قالب كنسرسيوم منا

دوره های آموزشی تئوریک و کاربردی:

واحد تحقیقات CM این شرکت با در اختیار داشتن مربیان و کارشناسان با تجربه دوره های آموزشی تئوریک و کاربردی ذیل را زیر نظر آقای دکتر مسعودی به کارشناسان صنایع متعدد ( بیش از ۲۰۰ سازمان و صنعت) ارائه نموده است.( در مراکز صنعتی و یا در محل دفتر مرکزی این شرکت)

• دوره های آموزش مقدماتی برنامه CM
• دوره آموزش تکمیلی برنامه CM
• دوره های خاص
• دوره هاي آموزش CM ترانسفورماتورها

فعالیت های تحقیقاتی

شرکت البرزتدبیرکاران اولین و تنها واحد تحقیقات CM را در کشور راه اندازی نموده است و دارای پروانه تحقیق از وزارت صنایع و معادن بوده و با سازمان ها و صنایع مختلف دارای همکاری های تحقیقاتی می باشد. مهمترین پروژه های تحقیقاتی اجرا شده و یا درحال اجرا در زمینه های بومی سازی CM، مطالعه عیوب کثیرالوقوع، تعیین نرم ها، بررسی رفتارهای فرسایشی و شاخص های آنها، پروژه های دانشجویی و غیره می باشد.

امکانات و تجهیزات:

شرکت البرزتدبیرکاران افتخار دارد که یکی از جامعترین آزمایشگاه های CM (آنالیز روغن سيستم هاي مكانيكي و ترانسفورماتورها) در منطقه و جهان را راه اندازی نموده است. لیست مهمترین خدمات آنالیز روغن قابل ارائه (بیش از ۱۰۰ نوع آزمايش) در این شرکت موجود می باشد. در آزمايشگاه اين شركت فرآيند انجام آزمايش ها در حداقل زمان ممكن انجام شده و ارائه خدمات آناليز روغن بسار سريع مي باشد. (عموما ۲۴ ساعت پس از دريافت نمونه)

سازمان ها و شرکت های طرف قرارداد همکاری:

شرکت فنی و مهندسی البرزتدبيرکاران افتخار دارد که طی حدود سه دهه، فن آوری CM را به صدها سازمان اجرایی و صنایع کوچک و بزرگ کشور معرفی و پس از طراحی و پیاده سازی سیستم های مناسب، از طریق دوره های آموزشی و سمینارهای متعدد، نسبت به آموزش مهندسین و کارشناسان مربوطه اقدام نموده است.
این شرکت در حال حاضر خدمات CM و آنالیز روغن را در چهارچوب موافقتنامه ها و ده ها قرارداد یکساله و چند ساله به سازمان ها و شرکت های دولتی و غیر دولتی ارائه می نماید.
در صورت نیاز کلیة مستندات به تفصیل قابل ارائه می باشد.

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت البرز تدبیر کاران می باشد ۱۳۹۶ ©

طراحی سایت و بهینه شده توسط شرکت دارت وب