Today - خرداد ۱۹, ۱۴۰۲
مبتکر روشهای نوین CM در ایران

معرفی البرزتدبیرکاران

شرکت فنی مهندسی البرز تدبیرکاران به عنوان مبتکر فناوری Oil Analysis Condition Monitoring در کشور، فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف ترویج و توسعه فناوری های نوین نگهداری و تعمیر آغاز نموده است. این شرکت طی بیست و هشت سال گذشته خدمات خود را از طریق معرفی و ایجاد سیستم های CM به صنایع مهم کشور ارائه نموده است. در همین ارتباط، علاوه بر تجهیز و راه اندازی یکی از جامع ترین آزمایشگاه های CM منطقه و جهان و ایجاد اولین واحد تحقیقات CM کشور، برنامه های نرم افزاری مختلفی توسط این شرکت در زمینه نگهداری و تعمیرات طراحی و در صنایع مختلف پیاده سازی شده است. در حال حاضر خدمات آنالیز روغن این شرکت به صنایع مختلف در اقصی نقاط کشور ارائه می گردد. طی این مدت ارائه دانش فنی CM از طریق دوره های متعدد کوتاه مدت، یکی از مهم ترین فعالیت های البرز تدبیرکاران بوده است.
شرکت البرز تدبیرکاران افتخار دارد طی سال های اخیر، تحول محسوسی را در نگرش و روش های نگهداری و تعمیرات ماشین آلات و تجهیزات مکانیکی و ترانسفورماتورها در صنعت کشور ایجاد نموده و روش های مهندسی نگهداری و تعمیر به تدریج جایگزین روش های سنتی می شود. بر اساس گزارش های موجود کلیه سازمان ها و شرکت های طرف قرارداد این شرکت، از منافع فنی/مدیریتی و اقتصادی این فناوری استفاده می نمایند و از این رهگذر در سطح ملی، علاوه بر افزایش قابلیت اطمینان، صرفه جویی های غیر قابل تصور اقتصادی حاصل شده است.


مهم ترین محورهای فعالیت البرز تدبیرکاران :

– معرفی و بومی سازی فناوری مراقبت وضعیت در ایران (Machinery Condition Monitoring)
– ایجاد سیستم و بکارگیری برنامه های مراقبت وضعیت (CM) در صنایع مختلف
– انجام تحقیقات CM و ارائه مشاوره تحلیل و ارزیابی های CM
– ارائه خدمات آزمایشگاهی آنالیز روغن (Oil Analysis Services) تجهيزات مكانيكی و ترانسفورماتورها
– طراحی و تهیه نرم افزارهای تخصصی CM و نگهداری و تعمیرات برای صنایع مختلف
– ساخت تجهیزات آزمایشگاهی

مجوزهای اخذ شده از مراجع ذی صلاح

• پروانه تأسيس واحد تحقيقات صنعتی در زمينه مراقبت وضعيت ماشين آلات صنعتی از وزارت صنايع و معادن
• تائيد صلاحيت آزمايشگاه توسط موسسه استاندارد و تحقيقاتی صنعتی ايران به شماره ۶۸۳
• عضو انجمن تخصصی مراکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن
• گواهی تایید سیستم مدیریت کیفیت مبتنی بر استاندارد ISO 9001:2000
• گواهی تائيد صلاحيت آزمايشگاه بر اساس استاندارد ۱۷۰۲۵ ۲۰۰۵ IEC/ISO
• پروانه فنی و مهندسی در زمينه صنايع ماشين سازی و تجهيزات
• آزمايشگاه همكار (اكرديته Accredit) موسسه استاندارد

همكاری های مشترک

• كنسرسيوم منا: شركت البرز تدبيركارن در قالب كنسرسيوم منا متشكل از سه عضو مركز تحقيقات لجستيكی دانشگاه امام حسين (ع) و شركت نظم آفرين، در زمينه طراحی و توليد سيستم های جامع مكانيزه نگهداری و تعميرات (Computerized Maintenance Management System (CMMS  فعاليت گسترده ای دارد.
• همكار و مورد تأييد مركز خدمات ترايبولوژی سوانزی انگلستان
• همكار و مورد تأييد مركز مراقبت وضعيت ماشين آلات Mecoil ايتاليا

برنامه های نرم افزار طراحی شده

۱- تدبير I : برنامه نرم افزار اختصاصی CM با قابليت ذخيره سازی نتايج آزمايشات هر دستگاه و تهيه گزارش نتايج آزمايش ها و قابليت رسم نمودار روند فرسايش برای هر عنصر به منظور دسترسی آن به سوابق و اطلاعات موجود در هر زمان و هم چنين تهيه انواع گزارشات مورد نياز مديران فنی (به شماره ثبت ۱۰۰۳۶۹ با نام تدبير I).
این نرم افزار همچنین قابلیت ارزیابی کیفیت روغن و تحلیل نتایج گازکروماتوگرافی بر روی نمونه روغن ترانسفورماتورها را بر اساس استانداردهای IEC و IEEE داراست.
۲- تدبير II : برنامه نرم افزار اختصاصی CM با قابليت های برنامه تدبير I ولی برای مشتركين و كاربران CM (‌به شماره ثبت ۱۰۰۳۷۸ با نام تدبير II )
3- البرز تدبير :‌ برنامه نرم افزار اختصاصی Integrated Maintenance System سيستم نگهداری و تعميرات جامع ( IMS) (ثبت شده به شماره ۱۰۰۹۹۳ با نام البرزتدبير)
۴- تدبير گستر : برنامه آناليز روغن و ذرات فرسايشی تحت وب (ثبت شده به شماره ۱۰۰۹۹۴ با نام تدبير گستر)
۵-كنسرسيوم منا : طراحی و پياده سازی سيستم های مكانيزه نگهداری و تعميرات(CMMS) Computerized Maintenance Management System برای كليه پالايشگاه های نفت كشور در قالب كنسرسيوم منا

دوره های آموزشی تئوریک و کاربردی:

واحد تحقیقات CM این شرکت با در اختیار داشتن مربیان و کارشناسان با تجربه دوره های آموزشی تئوریک و کاربردی ذیل را زیر نظر آقای دکتر علیرضا مسعودی به کارشناسان صنایع متعدد (بیش از ۲۰۰ سازمان و صنعت) ارائه نموده است (در مراکز صنعتی و یا در محل دفتر مرکزی این شرکت).

• دوره های آموزش مقدماتی برنامه CM
• دوره آموزش تکمیلی برنامه CM
• دوره های خاص
• دوره های آموزش CM ترانسفورماتورها

فعالیت های تحقیقاتی

شرکت البرز تدبیرکاران اولین و تنها واحد تحقیقات CM را در کشور راه اندازی نموده است و دارای پروانه تحقیق از وزارت صنایع و معادن بوده و با سازمان ها و صنایع مختلف دارای همکاری های تحقیقاتی می باشد. مهم ترین پروژه های تحقیقاتی اجرا شده و یا در حال اجرا در زمینه های بومی سازی CM، مطالعه عیوب کثیرالوقوع، تعیین نرم ها، بررسی رفتارهای فرسایشی و شاخص های آن ها، پروژه های دانشجویی و غیره می باشد.

امکانات و تجهیزات:

شرکت البرز تدبیرکاران افتخار دارد که یکی از جامع ترین آزمایشگاه های CM (آنالیز روغن سيستم های مكانيكی و ترانسفورماتورها) در منطقه و جهان را راه اندازی نموده است. لیست مهم ترین خدمات آنالیز روغن قابل ارائه (بیش از ۱۰۰ نوع آزمايش) در این شرکت موجود می باشد. در آزمايشگاه اين شركت فرآيند انجام آزمايش ها در حداقل زمان ممكن انجام شده و ارائه خدمات آناليز روغن بسار سريع می باشد. (عموما ۲۴ ساعت پس از دريافت نمونه)

سازمان ها و شرکت های طرف قرارداد همکاری:

شرکت فنی مهندسی البرز تدبيرکاران افتخار دارد که طی حدود سه دهه، فن آوری CM را به صدها سازمان اجرایی و صنایع کوچک و بزرگ کشور معرفی و پس از طراحی و پیاده سازی سیستم های مناسب، از طریق دوره های آموزشی و سمینارهای متعدد، نسبت به آموزش مهندسین و کارشناسان مربوطه اقدام نموده است.

این شرکت در حال حاضر خدمات CM و آنالیز روغن را در چهارچوب موافقتنامه ها و ده ها قرارداد یکساله و چند ساله به سازمان ها و شرکت های دولتی و غیر دولتی ارائه می نماید.

در صورت نیاز کلیه مستندات به تفصیل قابل ارائه می باشد.

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت البرز تدبیر کاران می باشد ۱۳۹۶ ©

طراحی سایت و بهینه شده توسط شرکت دارت وب